Правильне освітлення кабінету — неодмінна умова створення приємної атмосфери, що сприяє комфортній роботі та попередженню надмірної втоми та напруження очей.

 

Прекрасно, коли розташування кабінету дозволяє оптимально використовувати природне освітлення, що є найкращим варіантом для сприйняття очей. Коли все ж таки потрібно штучне освітлення, слід створити умови, максимально наближені до природних, і виключати різкий контраст між тінню і яскравим світлом.

 

Світильники, що використовуються в кабінеті, повинні відповідати певним вимогам:

·        відповідати дизайну приміщення;

·        створювати комфортні умови для роботи;

·        не акцентувати на собі увагу.

У будь-якому, навіть невеликому, кабінеті виділяється кілька зон, які потребують різних видів освітлення, таких як:

1.      Основне освітлення

Стельові світильники або споти повинні забезпечувати антивідблискове освітлення рівномірно падаючим потоком м'якого розсіяного світла. Дуже добре, коли можна регулювати його інтенсивність.

2.      Висвітлення робочого столу

Робоча зона може бути освітлена точковими світильниками, настільною лампою< або їх комбінацією. Вибираючи настільну лампу для столу в робочому кабінеті, слід віддавати перевагу світильникам зі сферичними або конічними абажурами, що знижують втому очей від прямолінійних потоків світла.

3.      Зона відпочинку або переговорів

У цій зоні рекомендується використовувати світильники, розташовані в нижній частині кімнати. З цією роллю чудово впорається торшер, який забезпечить трохи приглушене м'яке освітлення. Відмінною альтернативою торшеру можуть стати сучасні настінні світильники.

4.      Освітлення шаф та полиць

Для підсвічування полиць оптимально підійдуть прилади, що спрямовують потік світла вниз. Це можуть бути компактні настінні світильники, які монтуються безпосередньо у верхню частину планки над полицею шафи.

Велику роль у загальній картині освітлення відіграє вибір ламп для світильників

На сьогодні найбільш ефективними для роботи є світлодіодні світильники, що забезпечують світло, близьке за властивостями до природного. А ось у зоні відпочинку краще використовувати звичайні лампи розжарювання, жовтий колір яких створює затишну атмосферу.

Отже, оптимальне рішення для кабінету — багаторівневе освітлення із застосуванням різних типів ламп та можливістю керувати інтенсивністю світлових потоків.